Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 01 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej i zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane w łączności z Mszami św. w Boluminku o godz. 16.00; w Dąbrowie o 17.30.

3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc są nabożeństwa związane z pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Te nabożeństwa mobilizują nas do stanu łaski uświęcającej, a więc zechciejmy skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. w piątek pół godziny przed Mszami św. w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę odwiedziny chorych.

4. W liturgii będziemy przeżywali: dziś – Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych; początek roku akademickiego; w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka z Asyżu, imieniny papieża; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, rocznica poświęcenia katedry we Włocławku; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Dziękujemy bardzo ekipie p. Sławomira Łukasika i p. Zdzisławowi Bukowskiemu za ostateczne uporządkowanie i zagospodarowanie obejścia kościoła w Dąbrowie. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Marcin Bigos, st. wolnego, Boluminek

Anna Ostrowska, st. wolnego, Boluminek / zapowiedzi II