Ogłoszenia parafialne na XXVII Niezdielę zwykłą

Niedziela, 08 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niezdielę zwykłą

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich korzystać. Dar pochodzący od Boga, albo przyjmujemy i go wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy. Dzisiejsza ewangelia ukazuje tych, którzy odrzucili otrzymany dar i tym samym swojego dobroczyńcę. Zechciejmy sobie uświadomić, że również i my odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.

2. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka; w piątek bł. Honorata Koźmińskiego. W sobotę przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Cieszymy się, że udało się postawić nowy krzyż misyjny przy kościele w Dąbrowie. Dziękujemy bardzo p. Romanowi Serwińskiemu za jego obróbkę, a i p. Zdzisławowi Bukowskiemu i jego ekipie za zamontowanie tegoż krzyża. Serdeczne Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy o przyniesienie odpowiednich dokumentów.