Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 15 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą


1. Uczta jest najczęściej używanym obrazem biblijnym dla przedstawienia chwały zbawienia. Przez sakrament chrztu wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszyscy to powołanie przyjmują i według niego żyją. Zadajmy sobie pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

3. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna przekazała człowiekowi swoją pomoc dla osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest modlitwa różańcowa. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tą modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele, albo indywidualnie w naszych domach.

4. W tym tygodniu wspominamy: dziś – Dzień Dziecka Utraconego; w poniedziałek św. Jadwigę Śląską i rocznicę wyboru Jana Pawła II; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę św. Łukasza, dzień modlitw za służbę zdrowia; w czwartek Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych; w piątek św. Jana Kantego; w sobotę bł. Jakuba Strzemię.

5. W następną niedzielę będziemy przeżywali dzień misyjny, ofiary składane na tacę przeznaczone będą nam misje.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy o przyniesienie odpowiednich dokumentów.

7. Jutro, w poniedziałek – 16 października. Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00.

8. Dziękujemy bardzo państwu Annie i Grzegorzowi Rozmarynowicz za obcięcie żywopłotu przy parkingu w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać!

9. W czwartek, 19 października, po Mszy św. i różańcu o godz. 17.30 w Dąbrowie zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na mierzenie szatek. Jednocześnie prosimy o wpłacenie zaliczki 120 zł.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001