Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 29 Październik 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

1. Chrystus niezmiennie naucza, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Wszystkie nakazy i zakazy mają sens tylko wtedy, gdy są praktykowane w świetle przykazania miłości. Jest ono tak ważne, ponieważ jego wzorem jest miłość Boga do człowieka, która wyrażała się w oddaniu życia przez Syna Bożego dla naszego zbawienia. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Boga.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Zadajmy sobie pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego renowację oraz utrzymanie.

3. W tym tygodniu Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. Z uroczystością Wszystkich Świętych związany jest odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. jak w niedzielę. Główna Msza św. o godz. 12.00 z procesją na cmentarz. W Dzień Zaduszny dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. Zachęcamy do składania ofiar na tzw. wypominki. Na kartkach prosimy zaznaczyć godzinę wspomnienia zmarłych.

4. Sprzątając groby naszych bliskich starajmy się segregować śmieci. Najlepiej zabrać ze sobą kilka reklamówek i segregować już przy grobach. Na śmietniku wyznaczone są odrębne pojemniki na plastik, szkło, wieńce i sztuczne kwiaty oraz liście i śmieci kompostowe.

Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi i jego ekipie za opróżnienie kompostownika na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy także obchodzić: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych. W sobotę także wspomnienie św. Karola Boromeusza.

6. Dziękujemy bardzo państwu Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane tradycyjnie kwiaty do naszych kościołów. Serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie bardzo polecamy tą firmę do nabycia kwiatów na groby z racji uroczystości Wszystkich Świętych.

7. Dziękujemy bardzo panom Wiesławowi, Maciejowi i Adamowi Sadowskim oraz Leszkowi Dańskiemu za odnowienie galeryjki na szczycie murowanej części wieży kościoła w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Przekazujemy podziękowanie od Centrali Misyjnej w Warszawie za złożone ofiary na kolektę w ubiegłą niedzielę na cele misyjne. Bóg zapłać!

9. W najbliższy czwartek, 2 listopada, po Mszy św. o godz. 17.30, serdecznie zapraszamy na modlitwę uwielbienia. Jest to okazja dla każdego z nas, aby wychwalać Dobrego Boga, ale również dziękować Mu za błogosławieństwo i otrzymywane każdego dnia łaski.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Iwonę Śmiglewską zd. Zawadzińską z Janowa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.