Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą

Niedziela, 19 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą

1. Na pytanie, kto osiągnie zbawienie, dzisiejsza ewangelia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach. Odpowiadając można więc powiedzieć: zbawienie osiągnie ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od naszego Ojca. Czy więc wykorzystałem to, co dostałem w prezencie, a może jestem tym, który usłyszał słowa: „sługo zły i gnuśny”?

2. Niewątpliwie warto zastanowić się nad swoim przygotowaniem na spotkanie z Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi świętej, kiedy przystępowałem do Komunii świętej? Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: dziś - Światowy Dzień Ubogich; w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św. Cecylii; w piątek męczenników wietnamskich: Andrzeja Dun-Lac i towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Po Mszach św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najśw. Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

5. W przyszłą niedzielę również w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Boluminku. Suma odpustowa o godz. 12.00. Spowiedź św. odpustowa w sobotę, pół godziny przed Mszami św. w Boluminku i w Dąbrowie.

W uroczystością tą nastąpi również poświęcenie nowego krzyża misyjnego przy kościele w Dąbrowie po Mszy św. o godz. 10.30.

6. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15.00 w plebanii.