Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 03 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu


1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w ciągu którego będziemy przeżywać wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa. W liturgii niedzielnej korzystać będziemy ze słowa Bożego przepisanego na rok B, a w tygodniu na rok II.

2. Przypominamy, że rozpoczynający się okres adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do świat Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Ponadto jest czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

3. Z okresem adwentu są związane Msze św. roratnie – ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich patafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Roraty codziennie w Boluminku o 16.00; w Dąbrowie o 17.30.

4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół uświadamia nam, że Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego, ze względu na przewidziane zasługi śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy także: w poniedziałek – św. Jana Damasceńskiego, a także św. Barbarę, patronkę górników; w środę – św. Mikołaja; w czwartek – św. Ambrożego. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z modlitwami w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

6. W środę odpust parafialny ku czci św. Mikołaja w Ostromecku – suma o godz. 18.00.

7. „Caritas” jak co roku organizuje akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach której rozprowadza świece. W naszej parafii można te świece nabyć w zakrystii – małe w cenie 10 zł.; duże - 20 zł.; duże ozdobne - 25zł.

8. Dzisiaj w Złewsi Wielkiej w szkole podstawowej akcja „VIII Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku” połączony z poborem krwi w godz. 9.00-15.00.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Gmina Dąbrowa Chełmińska w związku z otrzymanym dofinansowaniem z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów, udzieliła Dotacji Parafii na „Remont dachu nad wieżą kościoła parafialnego pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Boluminku”. Kwota udzielonej dotacji wyniosła 799.882zł. – z tego 2% udziela budżet własny gminy w wysokości 15.997zł.

11. W przyszłą niedzielę na Mszach św. nastąpi poświęcenie opłatków.

12. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

13. Dziękujemy bardzo p. Beacie Pachocie za wykonanie wieńców adwentowych do naszych świątyń. Serdeczne Bóg zapłać!

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001