Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Sobota, 23 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu


1. Dziś już czwarta niedziela adwentu, a jednocześnie Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. Następnie pasterka, poprzedzona modlitewnym czuwaniem, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa.

2. Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

Tradycyjnie Pasterki w naszej parafii o 22.00 w Dąbrowie i o 24.00 w Boluminku. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 w Dąbrowie. W II święto Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej katedry w Toruniu.

3. Uroczystość Bożego Narodzenia przeżywamy przez cała oktawę, w ramach której będziemy przeżywać: we wtorek – św. Szczepana, w środę – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek – Świętych Młodzianków, ponadto w piątek wspomnienie św. Tomasza Becketa, a w niedzielę – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – w tym dniu zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

4. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przygotowali nasze świątynie na Święta przez sprzątanie, strojenie choinek i stawianie żłóbka. Państwu Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa dziękujemy bardzo za ofiarowane gwiazdy betlejemskie do naszych kościołów oraz państwu Teresie i Mikołajowi Barczykowskim z Otowic za ofiarowany piękny bukiet róż. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom darów na świąteczną paczkę oraz właścicielom sklepów za zorganizowanie zbiórki. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi Bukowskiemu i Marcinowi Woźniak za oczyszczenie instalacji kanalizacyjnej przy plebanii w Boluminku. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny, w ostatni dzień roku tzw. Sylwestra. Po Mszach św. nabożeństwa na zakończenie roku kalendarzowego.

8. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę prosimy o przygotowanie zeszytów do religii. Porządek kolęd zostanie podany w drugie święto Bożego Narodzenia.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001