Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 28 Styczeń 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą


1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum. My również wysłuchaliśmy Jego słowa, chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować swoim życiu.

2. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. W to święto kolekta przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Ponadto w liturgii będziemy wspominać: w środę św. Jana Bosko, a w sobotę św. Błażeja, kiedy to będzie udzielane specjalne błogosławieństwo patrona od chorób gardła na Mszach św.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych.

4. W najbliższych dniach są wolne intencje Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji błagalnych, ale również dziękczynnych.

5. W piątek, 26 stycznia, w kościele w Boluminku odbył się Noworoczny koncert kolęd zorganizowany przez Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej i naszą Parafię, w którym udział wzięła społeczność szkoły z Dąbrowy. Wystąpili profesjonalni artyści, zajmujący się zawodowo muzyką. Była to okazja, aby w świątyni wsłuchać się w te znane i mniej znane kolędy. Cieszymy się bardzo z tego wydarzenia i serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania, a także samym wykonawcom.

6. Zakończył się okres wizyt duszpasterskich, tzw. kolęd. Jako duszpasterze z Ks. Wikariuszem Bartoszem wyrażamy naszą radość z możliwości spotkania się z Wami, parafianami w Waszych domach, w kameralnej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy bardzo za życzliwe, serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę i możliwość rozmowy. Dziękujemy za otwartość odnośnie różnych rodzinnych problemów. Dziękujemy też za wszelkie sugestie duszpasterskie, które wnikliwie rozważamy i w miarę możliwości będziemy starać się realizować. Dziękujemy także za złożone ofiary na nasze parafialne inwestycje. Za to wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Irenę Mulcon. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001