Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą

Niedziela, 04 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą


1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. Mamy,
jako uczniowie, ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.

2. By mieć siłę do podejmowania tej drogi, potrzebna jest nam osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad słowem Bożym i modlitwie. Chciejmy więc znaleźć dla siebie miejsce i czas na spotkanie z Mistrzem i Panem.

3. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę; we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę – św. Scholastykę; w niedzielę Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, z tym dniem związany jest Światowy Dzień Chorego.

4. Dziękujemy bardzo ekipom demontującym świąteczne dekoracje w naszych kościołach: w Boluminku - p. Marzannie Kociniewskiej i młodzieży Poli, Urszuli i Patrykowi Różyckim; w Dąbrowie – p. Katarzynie i p. Zdzisławowi Bukowskim, p. Magdalenie Człapie, p. Irenie Prawdzik, p. Beacie Pachota, p. Radosławowi i p. Wojciechowi Zielińskim oraz p. Andrzejowi Liponoga. Serdeczne Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rafała Szlachciaka i śp. Edwarda Powodzińskiego z Bydgoszczy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001