Ogłoszenia parafialne na VI NIedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI NIedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem. Choroby te związane są z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

2. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3. Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem.

4. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (osoby, które ukończyły 14 rok życia) i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta (osoby między 18 a 60 rokiem życia). Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.
W Środę Popielcową Msze święte będą o godzinach Boluminek 900, 1600, Dąbrowa 1730.

5. W Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach Gorzkich Żali – w naszej parafii w niedzielę przed Mszami św. i Drogi Krzyżowej w piątki w łączności z Mszami św. w Boluminku o 16.00 i w Dąbrowie o 17.30.

6. Dziś, jutro i pojutrze po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.

7. Bardzo ważnym elementem przeżywania Wielkiego Postu będą rekolekcje – w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Wielkiego Postu.

8.  W piątek 16 lutego Apel Jasnogórski o 2100 w Dąbrowie.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Starszak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.