Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 25 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu


1. Abraham gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka. I my powinniśmy odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu św. chcemy przyjąć i pomnożyć, aby zbawienie stało się udziałem naszym i naszych bliskich. Niewątpliwie pomocą w tym są refleksje wielkopostne i idące w ślad za nimi nasze nawrócenie.

2. Jednym z uczynków postnych jest modlitwa. Zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej żarliwą modlitwę. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będą to również rekolekcje szkolne. Program jest następujący…

5. Dzisiaj zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad gentes – Dla narodów”.

6. W przyszłą niedzielę, 3 marca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

7. W kolejną niedzielę, 10 marca, również po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu spowiedzi i Komunii św. Na to spotkanie prosimy przynieść należność za Pismo św., pamiątkowy obrazek i książeczkę w kwocie 70 zł.

8. W dniach 2-6 lipca br. organizujemy dla Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii i uczniów klas 4-8 wyjazd wakacyjny do Zakopanego połączony z formacją duchową. Cena 900 zł. Odbioru formularzy zgłoszeniowych oraz ich zwrotu po wypełnieniu wraz z wpłatą dokonujemy u ks. Bartosza.

9. Dziękujemy bardzo za wiosenną akcję przycinki drzew przy kościele w Boluminku i Dąbrowie oraz wzdłuż posesji plebańskiej firmie „Wiesław i Wojciech Żmijewscy” oraz panom strażakom Karolowi Smarz, Mariuszowi Kozdroniowi, Mateuszowi Bajerskiemu, Jerzemu Żółtkowi, Arkadiuszowi Kurdynowskiemu, a także p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywiezienie przyciętych gałęzi. Serdeczne Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Elżbieta Król – pochowana w Bydgoszczy, śp. Michał Dziewa i śp. Stanisława Czerwińska.

11. Na koniec słowa Ojca św. Franciszka na ten tydzień: „Każde dziecko, które pojawia się
w łonie kobiety jest darem, który zmienia historię rodziny. I to dziecko potrzebuje być przyjęte, kochane i otaczane opieką. ZAWSZE.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001