Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 03 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu


1. Przez trzynaście wieków naród wybrany w oparciu o Prawo Dziesięciu Przykazań przygotował się do zbawienia, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla boskiego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał je wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Zbawienie bowiem można zrozumieć dopiero w oparciu o Miłość Krzyża.

2. Dobrym czasem dla zgłębiania Bożego prawa miłości są rekolekcje wielkopostne, które aktualnie w naszej parafii przeżywamy. Zechciejmy wykorzystać je do pogłębienia wiary, a jednocześnie dla skorzystania z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze św. z nauką rekolekcyjną do Boluminka na godz. 16.00 i do Dąbrowy na 17.30. Młodzież zapraszamy w dniu dzisiejszym na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku oraz na nauki rekolekcyjne dla wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę. Spowiedź św. codziennie przez te trzy dni z racji Mszy św.

Ojcu rekolekcjoniście Przemysławowi życzymy darów Ducha św. i zdrowia w działaniach rekolekcyjnych w naszej parafii.

3. To, co trudno zrozumieć w atmosferze sytości i życia opartego na rozluźnieniu moralnym, dużo łatwiej jest pojąć, gdy podejmujemy umartwienia postne, zechciejmy również w tym czasie gorliwiej podjąć te umartwienia.

4. W tym tygodniu, w poniedziałek, w liturgii wspominamy św. Kazimierza Królewicza.

5. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

6. Do Świąt wielkanocnych prosimy przekazać ostatnią ratę na pielgrzymkę do Włoch.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Na to spotkanie prosimy przynieść należność za Pismo św., pamiątkowy obrazek i książeczkę w kwocie 70 zł.

8. Dzisiejsza kolekta, a także w ostatni dzień rekolekcji przeznaczona jest dla ojca rekolekcjonisty na działalność ewangelizacyjną zgromadzenia ojców Salezjanów.

9. W dniach 2-6 lipca br. organizujemy dla Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii i uczniów klas 4-8 wyjazd wakacyjny do Zakopanego połączony z formacją duchową. Cena 900 zł. W programie wycieczki rekreacyjno-turystyczne (m.in. Trzy Korony, Wąwóz Homole, Szczawnica, Sokolica, Zamek Czorsztyn i Zalew Czorsztyński, Zamek Niedzica i spichlerz), każdego dnia Msza św., wspólne rozmowy i zabawy. Odbioru formularzy zgłoszeniowych oraz ich zwrotu po wypełnieniu wraz z wpłatą dokonujemy u ks. Bartosza.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana pożegnaliśmy śp. Stanisławę Czerwińską i śp. Mariana Kowalika. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

 

 

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001