Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 10 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu. Chrystus ukazuje swoim rodakom, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z Miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości. Przykładem takiego rozumienia jest przypowieść o synu marnotrawnym.

2. W czasie Wielkiego Postu postarajmy się skorzystać z Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zechciejmy zatroszczyć się również o naszych bliźnich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boją się skorzystać z sakramentu pokuty i nawrócenia.

3. Przeżyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Cieszymy się, że chociaż maleńka część naszej wspólnoty skorzystała z tej możliwości pogłębienia swojej wiary i pobudzenia ku przemianie swojego życia ku dobremu. Dziękujemy bardzo Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu naszej Szkoły za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji naszej młodzieży i dzieci. Serdeczne Bóg zapłać! Również nasze podziękowanie kierujemy pod adresem naszej scholii i pana organisty Macieja za oprawę muzyczną. Bóg zapłać! Dziękujemy serdecznie lektorom i ministrantom za ich piękną posługę, a także paniom z naszej ekipy porządkowej za posprzątanie kościoła w Dąbrowie po rekolekcjach. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Zbliża się czas Męki Pańskiej. Najbliższa możliwość uczestniczenia w Misterium Męki Pańskiej będzie na terenie fordońskiej Doliny śmierci w Niedzielę Palmową (24 marca br.) o godz. 16.00 i 20.00. Bardzo serdecznie polecamy i zapraszamy.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest dla naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

7. W sobotę, 16 marca, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00.

8. W piątek przeżywaliśmy Dzień Kobiet, z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim kobietom z naszej parafii. Szczęść Boże! Dużo powodów do uśmiechu.