Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 17 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. W czasie Wielkiego Postu słyszeliśmy już o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy pozostały czas Wielkiego Postu na bliższe spotkanie
ze Zbawicielem.

2. Chrystus nie ukrywa przed swoimi słuchaczami, że ziarno, które wpadło w ziemię musi obumrzeć, aby wydać owoc. W te sposób uświadamia nam, że jeżeli pójdziemy za Nim i staniemy się Jego uczniami, to będziemy zobowiązani do dawania świadectwa.

3. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazwana Niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa poczynając od dziś będzie się koncertowała na Męce Chrystusa. Stąd zasłonięte obrazy i Krzyże mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Będzie to czas bogaty w wydarzenia zbawcze, dany nam przez Boga jako pomoc dla naszego zbawienia. W tą niedzielę będzie możliwość uczestniczenia w Misterium Męki Pańskiej na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00. Uwieńczeniem naszej wielkopostnej pracy nad przemianą naszego życia jest spowiedź św. W naszej parafii spowiedź wielkanocna odbędzie się w Wielki Wtorek, 26 marca, w godz. 9.00-9.30 i 17.00-17.30 w obu kościołach. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy bardzo p. Wiesławowi Sadurskiemu za uzupełnienie w oświetleniu w kościele w Boluminku i na cmentarzu oraz panom Zdzisławowi i Zbigniewowi Bukowskim oraz p. Marcinowi Woźniak za wiosenne prace porządkowe na cmentarzu i ogrodzie przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Serdecznie zachęcamy do nabycia książek o tematyce wielkopostnej i wielkanocnej wyłożonych
na stoliku pod chórem.

7. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Góralskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Romanowski, st. wolnego, Bolumin

Agata Lepczyńska, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi I