Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

Niedziela, 24 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecnienia wydarzeń zawiązanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

2. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.

3. W czwartek w godzinach dopołudniowych, w katedrze Msza św. Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje św., które będą używane przez cały rok do posługi sakramentalnej. Na tej też Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

4. W czwartek w godzinach wieczornych, w parafii Msza św. Ostatniej Wieczerzy zakończona procesją z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą. W ten dzień świętujemy ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii.

5. W piątek dzień Męki Pańskiej. W liturgii czytany jest opis Męki według św. Jana i odbywa się adoracja Krzyża do godz. 21.00. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy św. Obowiązuje post ścisły.

6. W sobotę nabożeństwo Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Błogosławieństwo pokarmów w Dąbrowie o 11.00 i 16.00; w Boluminku o 11.30 i 16.30.

Obrzędy w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 18.00, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Obrzędy tylko w kościele w Boluminku.

7. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii we wtorek w godz. 9.00-9.30 oraz 17.00-17.30 w obu kościołach. Po spowiedzi Msza św. o godz. 17.30 – również w Boluminku. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy nie mogli skorzystać w ten dzień, będzie jeszcze w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 17.15 do 17.45, a w Wielką Sobotę od 19.15 do 19.45.

8. Wielkanoc to niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynająca się procesja rezurekcyjną o godz.6.00 w Boluminku. Następne Msze św. o godz. 9.30 w Dąbrowie i o 11.00 w Boluminku.

9. W poniedziałek wielkanocny, w II święto Msze św. jak w niedzielę.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Kowalik i śp. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

11. Dziękujemy bardzo za przeprowadzoną akcję przycięcia drzew przy kościele w Dąbrowie firmie panów Wiesława i Wojciecha Żmijewskich, panom strażakom: Karolowi Smarz, Krzysztofowi Orłowskiemu, Pawłowi Beska, Mateuszowi Bajerskiemu, Adamowi Kozdroniowi i Radosławowi Leba oraz p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywóz przyciętych gałęzi. Serdeczne Bóg zapłać!

12. Dziękujemy również p. Zbigniewowi Bukowskiemu i p. Marcinowi Woźniakowi za oczyszczenie sanitariatów na cmentarzu i przy plebanii. Bóg zapłać!

13. Dzisiaj można uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

14. Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 11.00.

15. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Romanowski, st. wolnego, Bolumin

Agata Lepczyńska, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II