Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 07 Kwiecień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego


1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w serca. Dlatego przekazuje im dar pokoju, a jednocześnie wykorzystując niedowiarstwo Tomasza, potwierdza wobec nich swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

2. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

3. Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi świętej wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego miłosierdzia.

4. W poniedziałek - Dzień Świętości Życia i Dzień Adopcji Dziecka Poczętego; w środę – rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

5. Rozpoczynamy próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania oraz sakramentu I Komunii św. i spowiedzi św. Dlatego młodzież, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na próby w najbliższy wtorek i środę o godz. 18.00 w Boluminku, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. we czwartek o godz. 18.00 w Boluminku. Prosimy wszystkich zainteresowanych o uczestniczenie w próbach i zaangażowanie.

 

 

 

 

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001