Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę wielkanocy

Niedziela, 28 Kwiecień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę wielkanocy

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Wojciecha, patrona naszej Ojczyzny i naszej parafii. Suma odpustowa w intencji parafian zarówno żywych, jak i zmarłych, w Boluminku o godz. 12.00.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej; w środę św. Józefa rzemieślnika; w czwartek św. Atanazego; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; w sobotę św. Floriana patrona strażaków. Ponadto w tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Ksiądz proboszcz swoich chorych odwiedzi w sobotę, 4 kwietnia, natomiast ksiądz Bartosz swoich chorych odwiedzi we wtorek, 30 kwietnia, od godz. 11.00.

3. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski msze św. w naszych świątyniach według porządku niedzielnego

4. We wtorek rozpoczynamy maj, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszych świątyń w związku z Mszami św. o godz. 17.30 w Dąbrowie i o godz. 19.00 w Boluminku oraz przy figurach i krzyżach przydrożnych. Zachęcamy też do takich modlitw w naszych domach.

5. W piątek, 10 maja o godz. 18.00, przeżywać będziemy uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania przez Ks. Bp. Wiesława Śmigla. Zapraszamy na spotkania przygotowujące w najbliższy poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku.

6. W niedzielę Zesłania Ducha św., 19 maja o godz. 10.00, w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Spotkania przygotowujące odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 w Boluminku.

7. W przyszłą niedzielę, 5 maja o godz. 16.00, spotkanie Rady Parafialnej w plebanii w Boluminku.

8. Dziękujemy bardzo panu Zdzisławowi Bukowskiemu za wywiezienie śmieci kompostowych z cmentarza oraz państwu Irenie i Czesławowi Pałczyńskim oraz panu Tomaszowi Magdziarz za pomoc. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Parafia w Unisławiu organizuje wyjazd na spotkanie Lednickie w dniu 1 czerwca, koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.