Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę wialkanocy

Niedziela, 05 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę wialkanocy

1. Dziś słyszymy Chrystusowe wskazania, jak realizować w życiu codziennym przykazanie miłości. Przyjaciółmi Chrystusa będziemy dopiero wtedy, gdy będziemy je realizować każdego dnia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane z Dniami Krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Jezusa Chrystusa.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława – w Ostromecku odpust o godz. 18.00.

5. Trwamy w maju, zapraszamy na nabożeństwa maryjne zarówno do świątyni, jak i przy kapliczkach.

6. W piątek, 10 maja, uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania przez Ks. Biskupa Wiesława Śmigla o godz. 18.00 w Boluminku.

7. W czwartek, 9 maja, spowiedź przed bierzmowaniem w godz. 19.00-19.30 w Boluminku.

8. Spotkania dla młodzieży bierzmowanej w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 w Boluminku. Natomiast w środę zapraszamy kandydatów oraz świadków na 17.30 do Dąbrowy na Mszę św., spotkanie oraz modlitwę w intencji młodzieży o otwarcie serc na dary Ducha Świętego.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 w Boluminku.

10. Powodem do zadowolenia dla nas jest fakt, że udało się zmienić poszycie dachowe nad wikariatką i salką katechetyczną w Boluminku z eternitu na blachodachówkę łącznie z ociepleniem.

11. W dniu 16 maja br. będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w wyznaczonym miejscu na ul. Toruńskiej, obok dawniejszego posterunku policji.

12. Parafia w Unisławiu organizuje wyjazd na spotkanie Lednickie w dniu 1 czerwca, koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Sypniewską. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.