Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Niedziela, 26 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie za nasze zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Główna Msza św. o godz. 10.00 w Boluminku, po której procesja eucharystyczna do Dąbrowy z stacjami przy czterech ołtarzach. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. O godz. 9.30 podstawiony zostanie autokar przy kościele w Dąbrowie. Po procesji autokar powrotny do Boluminka. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w szatkach.

Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatków na próby w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.00 przy kościele w Boluminku. Osoby, które chciałyby przekazać kwiatki dla dziewczynek na Boże Ciało prosimy o ich przyniesienie w środę do Boluminka lub Dąbrowy przed Mszami św. do zakrystii.

Po Uroczystości Bożego Ciała przeżywać będziemy oktawę z Mszą św. o godz. 19.00 w Boluminku i procesją wokół kościoła.

3. Dla dobra duchowego wiernych ks. bp Wiesław Śmigiel udziela wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 roku oraz od charakteru pokutnego tego dnia.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego; w środę Urszuli Ledóchowskiej; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę św. Justyny. W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedziny chorych.

5. Po raz kolejny na polach lednickich odbędzie się spotkanie młodych „Lednica 200”.

6. Rozpoczyna się czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Wiśniewskiego z Rafy. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dorian Rutkiewicz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Klaudia Chabowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II