Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 02 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę zwykłą


1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje Chrystusa przypominającego nam sens świętowania Dnia Pańskiego. Przypomnijmy również, że dla chrześcijan Dniem Pańskim jest niedziela, którą świętując wyznajemy wiarę w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

2. Zapraszamy do udziału w Mszy św. i procesji eucharystycznej do czwartku w Boluminku o godz. 19.00 w ramach oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków i ziół.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego pięknego święta. Dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń i czterech ołtarzy, Panom strażakom za trzymanie porządku i niesienie baldachimu oraz chorągwi. Dziękujemy wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki i paniom je prowadzącym, dzieciom pierwszokomunijnym za udział w szatkach, służbie liturgicznej, panu organiście i panom kościelnym oraz panu Andrzejowi Haliniakowi za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia. Serdeczne Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Karola Lwangę i Towarzyszy; we środę św. Bonifacego. W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy, a pół godziny przed Mszami św. będzie okazja do spowiedzi św. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. W poniedziałek, 10 czerwca, wyrusza autokarowa pielgrzymka do Włoch. Z naszej parafii 12 osobowa grupa dołącza się do pielgrzymów z parafii Mirakowo z Kaszub. Wyjazd naszych pielgrzymów podstawionym busem o godz. 5.45 z parkingu przy kościele w Boluminku – dojazd do autostrady. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku.

5. W najbliższy wtorek, 4 czerwca, po Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku zapraszamy na spotkanie rodziców lub opiekunów dzieci, które zostały zapisane na wakacyjny wyjazd do Zakopanego. Na spotkanie prosimy przynieść długopis, książeczkę zdrowia dziecka oraz dokonać wpłaty lub jej pozostałej części. Bardzo prosimy o obecność.

6. W minionym tygodniu udało się położyć chodnik na nowym cmentarzu dzięki zorganizowanej społecznej, parafialnej akcji. Dziękujemy osobom, które się do tej akcji zaangażowały, a więc panom: Andrzejowi i Jakubowi Barczyńskim, Zdzisławowi Bukowskiemu, Wojciechowi Człapie, Markowi i Kubie Gintrom, Mirosławowi i Dariuszowi Paziewskim, Józefowi i Wojciechowi Chruściel, Markowi Jarockiemu, Irkowi Stachowskiemu, Markowi Kłodzie, Jakubowi Wojciechowskiemu, Tomaszowi Szabłowskiemu, Czesławowi Pałczyńskiemu, Mariuszowi Bulińskiemu, Damianowi Mrugale oraz paniom Monice Kuk i Agnieszce Waliszewskiej. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Łukasz Talakowicz, st. wolnego, Bydgoszcz

Magalena Rosińska, st. wolnego, Bolumin / zapowiedzi I

- Kamil Otrębski, st. wolnego, Bydgoszcz

Jagoda Zega, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I

 

 
 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001