Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 14 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

1. Okres wakacyjny jest dobrym czasem, aby uświadomić sobie, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny na wzór apostołów. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.

2. We wtorek (16 lipca) przypada wspomnienie NMP z góry Karmel, w wielu parafiach z tym dniem związany jest odpust. W naszej parafii Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. Zechciejmy przyjrzeć się objawieniom Matki Bożej i podjąć Jej wezwanie do życia w duchowości karmelitańskiej.

3. Ponadto w liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonawenturę; w czwartek św. Szymona z Lipnicy; w sobotę bł. Czesława.

4. W ramach działalności ewangelizacyjnej korzystajmy z prasy katolickiej, a także programów katolickich w telewizji i innych zachęcajmy do korzystania z nich.

5. Cieszymy się z naszego parafialnego wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży, który w tym roku udało się zorganizować do Zakopanego, a w którym udział wzięło 31 uczestników z naszej parafii i z naszej gminy. Każdego dnia zrealizowano inny cel wyprawy, m. in.: Morskie Oko, Kalatówki, Krupówki, Czarny Staw czy Gubałówka. W wyjeździe uczestniczyły dzieci i młodzież od 7 do 16 lat. Wszyscy zdobywali wyznaczone szczyty i tworzyli zgraną grupę, która przez swoje zaangażowanie, kulturę i zachowanie, była bardzo pozytywnie odbierana przez tych, z którymi się spotykała. Dziękujemy bardzo opiekunom za ofiarną służbę i bezinteresowne poświęcenie czasu młodym: p. Danucie Zielińskiej, p. Marcie Ladińskiej-Górko, p. Agnieszce Borowskiej oraz za opiekę medyczną p. Magdalenie Człapie. Serdeczne podziękowania składamy rodzinnej firmie p. Abramczyk oraz toruńskiemu Caritas i indywidualnym ofiarodawcom za wsparcie materialne uczestników wyjazdu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Dziękujemy bardzo za naprawę sztandarów z kościoła w Boluminku p. Marcie Herman Schubert. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Kalinowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Marcin Ignatowicz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Justyna Bereza, st. wolnego, Dabrowa Chełmińska / zapowiedzi II