Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 21 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą

1. Liturgią słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone Mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać>

2.  W obecnym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienia liturgiczne wielu świętych: w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingii, w czwartek św. Jakuba i św. Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Anny.

3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższych niedzielach po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone na zakup pojazdów dla  misjonarzy.

4. Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej ołtarzem przedstawić swoje problemy i bolączki prosząc o pomoc i wsparcie.

5. W przyszłym tygodniu ze względu na wyjazy wakacyjne księży, Msze św. w Boluminku będą o 1815.

6. Sakramentalny związek Małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Paweł Ciechanowski, stanu wolnego Toruń i Marta Smarz, stanu wolnego Dąbrowa,  zapowiedź I,
 - Kamil Kociniewski, stanu wolnego Janowo i Anna Maria Kortas, stanu wolnego Lubiewo, zapowiedź I,

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Janinę Włodarską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. W związku z planowanym remontem elewacji kościoła w Boluminku bardzo przydatne byłyby zdjęcia kościoła z czasów poprzedniego remontu sprzed 1997 roku. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu takowych, to byłbym bardzo wdzięczny za użyczenie.