Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 28 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – Chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewnić chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

2. Powoli mija już pierwszy miesiąc wakacji, warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary, poprzez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara zostanie pobudzona do działania.

3. Dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Martę, św. Marię i św. Łazarza; w środę św. Ignacego Loyolę; w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego.

5. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych.

6. W związku z planowanym remontem elewacji kościoła w Boluminku bardzo przydatne byłyby zdjęcia kościoła z czasów poprzedniego remontu sprzed roku 2000. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu takowych, to bylibyśmy bardzo wdzięczni za użyczenie.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Paweł Ciechanowski, st. wolnego, Toruń

Marta Smarz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II