Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Sierpień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość: ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem czyli Bogiem-Człowiekiem. Co lub kto przesłania mi dziś Jezusa Chrystusa jako Boga-Człowieka?

2. Trwają piesze pielgrzymki do sanktuariów maryjnych rozsianych po całej Polsce, nie zawsze mamy do takiej wędrówki wystarczające siły. Może warto nawiedzić Matkę Bożą w gronie rodzinnym korzystając z pielgrzymki autokarowej lub wybrać się prywatnie.

3. W tym tygodniu, w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. W tym dniu również – 104 rocznica Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego. W naszej parafii także odpust w Dąbrowie – suma o godz. 11.30. Pozostałe Msze św. o 7.30 w Dąbrowie i o 9.00 w Boluminku. Mszy św. o 12.00 w Boluminku nie będzie.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Maksymiliana; w piątek św. Rocha; w sobotę św. Jacka.

5. Za miesiąc, 15 września, czeka naszą parafię bardzo doniosłe wydarzenie, mianowicie konsekracja kościoła w Dąbrowie, której dokona Ks. Bp. Ordynariusz Wiesław Śmigiel. Kościół ten został pobudowany w latach 1909-1910 i służył gminie ewangelicko-unijnej. Po 1945r., kiedy ludność tego wyznania opuściła wieś, o kościół starali się katolicy. Na mocy dekretu z dnia 22.10.1948r. został on przekazany w użytkowanie parafii Boluminek jako filialny i poświęcony przez ówczesnego proboszcza Ks. Bronisława Pokorskiego. Obecnie po spełnieniu odpowiednich warunków, poprzez dokonane remonty wewnętrzne i zewnętrzne oraz wymagane wyposażenie, a także dzięki zaangażowaniu wspólnoty korzystającej z tej świątyni, Ksiądz Biskup wyraził zgodę na dokonanie konsekracji, czyli wyniesienia do wyższej rangi danej świątyni. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to docenienie i uhonorowanie naszej wspólnoty.

6. W piątek, 16 sierpnia, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Damian Szymaniak, st. wolnego, Bydgoszcz

Agnieszka Maszkiewicz, st. wolnego, Wałdowo Królewskie / zapowiedzi I