Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 18 Sierpień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę zwykłą

1. Chrystus zaprasza nas do wspólnego ucztowania przy stole eucharystycznym. Na ołtarzu Chrystus przemienia chleb codzienny w swoje Ciało, będące pokarmem na życie wieczne.

2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek św. Bernarda; w środę św. Piusa X; w czwartek NMP Królową; w sobotę św. Bartłomieja.

3. W piątek – Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

4. Cieszymy się, że zakończono pierwszy etap konserwacji sklepienia kościoła w Boluminku. ¾ kosztów zostanie pokrytych z otrzymanych dotacji. Reszta to wkład własny parafii. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na ten cel.

5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która poprzez swoje teksty pomaga w poznawaniu wiedzy teologicznej, co pozwala nam na ożywienie naszej wiary. Prosimy skorzystać gratis z czasopism wyłożonych na stoliku pod chórem.

6. Od 30 sierpnia w kinach można oglądać piękny film maryjny pt.: „Maryja, Matka ludzkości”. Barwnie opowiedziana historia została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe w Meksyku.

7. Dziękujemy bardzo paniom sprzątającym i dekorującym kościół w Dąbrowie na uroczystość odpustową. Bóg zapłać!

Dziękujemy również bardzo p. Teresie i Mikołajowi Bryczkowskim za ofiarowanie na odpust pięknego bukietu róż oraz ciasto. Serdeczne Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Patryka Binka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Damian Szymaniak, st. wolnego, Bydgoszcz

Agnieszka Mankiewicz, st. wolnego, Wałdowo Królewskie / zapowiedzi II

Wojciech Magdziarz, st. wolnego, Czarże

Weronika Szabłowska, st. wolnego, Bolumin / zapowiedzi I

10. Serdecznie zapraszamy na Gminne Dożynki w najbliższą sobotę, 24 sierpnia o godz. 15.00 w Otowicach na Polanie.