Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 08 Wrzesień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Z dzisiejszej liturgii płynie do nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2. Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, jednak od nas zależy, czy je wykorzystamy. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i ich wychowawców.

3. Z początkiem września podejmujemy więc działania związane z przygotowaniami do sakramentów: pokuty, Eucharystii oraz bierzmowania. Rodziców dzieci, którzy pragną w naszej parafii przyjąć sakrament I Komunii św. zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Natomiast młodzież klas pierwszych Szkoły Ponadpodstawowej i starszą, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w niedzielę, 29 września o godz. 12.00 w Boluminku. Na spotkania prosimy o przyniesienie 10 zł. na odpowiednie dzienniczki.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy bardzo ważną, historyczną uroczystość – konsekrację kościoła filialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej, której dokona Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Śmigiel. Uroczystość ta będzie miała miejsce o godz. 12.00, na którą bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Pozostałe Msze św. – o godz. 7.30 w Dąbrowie i godz. 9.00 w Boluminku. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 w Dąbrowie i o godz. 12.00 w Boluminku.

5. W czwartek, 12 września, wyjątkowo Msza św. w Boluminku zostanie odprawiona o godz. 17.00.

6. W sobotę przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

8. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za użyczenie ładowarki do prac porządkowych na parkingu przy kościele w Boluminku oraz do odnowienia krzyży na cmentarzu i przy kościołach. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Dziękujemy bardzo Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wałdowa Królewskiego za piękną ozdobę dożynkową, która ubogaca wystrój naszej świątyni w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Dzisiaj w Czarżu uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00.