Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 29 Wrzesień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie u początku świadomego życia w wierze, na nie musimy sobie odpowiedzieć sami. Jeżeli słowo Boże będzie dla nas prawdą, to tak będziemy żyć, aby ono nas uświęcało.

2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy, na wezwanie papieża Franciszka polecajmy ich w naszych modlitwach.

3. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca, albo w domach – we wspólnocie rodzinnej, albo w świątyniach – we wspólnocie parafialnej.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima; we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę Świętych Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu; w sobotę św. Faustynę Kowalską.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi.

7. Dzisiaj spotkanie z młodzieżą klas pierwszych Szkoły Ponadpodstawowej i starszą, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Na spotkania prosimy o przyniesienie 10 zł. na odpowiedni dzienniczek.

8. Nasz dotychczasowy Ksiądz Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, od niedawna nominat arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński, zaprasza kapłanów i wszystkich wiernych Diecezji Toruńskiej na Mszę św. dziękczynną za 7 lat posługi biskupiej w naszej diecezji, do katedry w rocznicę jej poświęcenia, w sobotę, 5 października o godz. 18.00.

9. Pan Andrzej Kaźmierczak informuje, że w ubiegłą niedzielę w naszej zbiórce na pomoc głodującym dzieciom z Filipin zebrano 3.062zł. i 20 funtów angielskich. Kieruje bardzo serdeczne podziękowania w imieniu tych dzieci wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać!

10. Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła w Grzybnie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

11. Można uzyskać zdjęcia z uroczystości Konsekracji kościoła w Dąbrowie Chełmińskiej. Link do zdjęć znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Tomaszewskiego i śp. Zenona Brążkiewicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.