Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 13 Październik 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważnym jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.

2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie jak co roku, po Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc stypendialną organizowaną przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. W poniedziałek „Dzień Edukacji Narodowej” – popularnie nazywany dniem nauczyciela, pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszych wychowawcach i nauczycielach.

4. We wtorek „Dzień Dziecka Utraconego”, w którym wspominamy najmłodszych zmarłych i podejmujemy refleksję nad skutkiem tych wydarzeń dla rodzin.

5. W środę rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przez jego też wstawiennictwo polecajmy nasze sprawy. Tego dnia na godz. 21.00 zapraszamy do Dąbrowy na Apel Jasnogórski.

6. W sobotę będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ustanowiony na pamiątkę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Teresę od Jezusa; w środę św. Jadwigę Śląską; w czwartek św.  Ignacego Antiocheńskiego; w piątek św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

8. W przyszłą niedzielę przypada niedziela misyjna. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na cele misyjne.

9. W duchu solidarności z ofiarami powodzi była przeprowadzona zbiórka pieniężna. W naszej parafii zebrano kwotę 4.565 zł. Wielka wdzięczność ofiarodawcom.

10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy porządkować cmentarze. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci i składanie ich w odpowiednim miejscu. Pamiętajmy również o regulowaniu płatności za miejsca na cmentarzu grobów naszych bliskich. Informacje o zaległościach podane są na stronie internetowej „Cmentarnik” naszej parafii. W gablotach ogłoszeniowych zamieszczona jest lista grobów zaniedbanych i od dłuższego czasu nieopłacanych, przeznaczonych do likwidacji.

Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywóz śmieci kompostowych z cmentarza oraz jego pracownikom p. Tomaszowi Magdziarzowi i Władysławowi Rucińskiemu. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Dziękujemy bardzo p. Ryszardowi Kaczorowi za odnowienie kapliczki św. Wojciecha w Boluminku i słupków ogrodzenia wokół. Serdeczne Bóg zapłać!

12. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszych kościołach i do odmawiania różańca w naszych domach.

13. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy na miarę szatki w środę, 16 października, po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie. Koszt szatki 220 zł. Przy miarze wpłacamy zaliczkę 100 zł.